Co jest takiego dobrego w herbacie?

Co jest takiego dobrego w herbacie? Jest tak wiele odmian do wyboru, ale która jest dla Ciebie najlepsza? Dowiedz się więcej o białej herbacie, czarnej herbacie i herbacie Oolong w tym artykule. Herbata ma wiele właściwości zdrowotnych i jest pyszna! Wypróbuj poniższe style herbat, aby zobaczyć, który pasuje do Twojego gustu! I pamiętaj, aby codziennie próbować nowego! Poniżej wymienione są zalety każdego z nich. A teraz napijmy się!

Biała herbata
Herbata biała to rodzaj herbaty, który nie ma wielu podobieństw do odmian zielonych i czarnych. Składa się z młodych pąków, zanim rozwiną się w pełne liście. Chociaż są one w dużej mierze początkowe, mają silne właściwości, które są możliwe tylko wtedy, gdy liście są w pełni wyrośnięte i przetworzone. Oznacza to, że można je doprawiać całą gamą smaków. W tym artykule przyjrzymy się różnym zaletom białej herbaty, a także różnicom między tymi dwoma rodzajami.

Zielona herbata
Podstawowym składnikiem zielonej herbaty jest 3-galusan epigallokatechiny (EGCG). Związek ten jest naturalnym przeciwutleniaczem, który może zmniejszyć liczbę wolnych rodników w organizmie, które przyczyniają się do starzenia i wielu chorób. Chociaż istnieją inne składniki zielonej herbaty, EGCG zyskało najwięcej uwagi marketingowej. Jego zalety obejmują utratę wagi, zmniejszenie ryzyka chorób serca i poprawę zdrowia skóry. Jednak potrzeba więcej badań, aby ustalić, czy ekstrakt z zielonej herbaty naprawdę jest tak korzystny, jak się twierdzi.

Czarna herbata
Istnieje wiele zalet czarnej herbaty, napoju popularnego wśród osób dbających o zdrowie. Jego umiarkowana zawartość kofeiny daje impuls i może pomóc Ci się skoncentrować i jasno myśleć. Ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwwirusowe, dzięki czemu jest świetną opcją do zwalczania infekcji. A dzięki umiarkowanej zawartości kofeiny czarna herbata to świetny sposób na złagodzenie drobnych bólów głowy. National Cancer Institute wymienia kilka badań, które dowiodły jego właściwości przeciwnowotworowych.

Herbata oolong
Herbata Oolong jest popularnym wyborem dla miłośników herbaty. Ta herbata jest dobrze znana ze swojego bogatego smaku. Aby w pełni wykorzystać tę herbatę, należy dokładnie przestrzegać wytycznych producenta. Na przykład dobrze zrobioną filiżankę oolonga należy przechowywać w hermetycznym pojemniku, aby na długo zachowała swoją świeżość. Przepisy na herbatę Oolong nie są tak proste, jak się wydaje. Wymagają precyzyjnego zarządzania różnymi zmiennymi, w tym czasem liści, więdnięciem i prażeniem.

Herbata Puer (Pu-erh)
Najbardziej zauważalną korzyścią zdrowotną picia zielonej herbaty Puer (Pu-erh) jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi, poprawy trawienia i zwalczania miażdżycy. Nieaktywny styl życia i brak składników odżywczych również przyczyniają się do osłabienia kości. Picie herbaty puer pomaga poprawić wytrzymałość i masę kości, a zawarte w niej polifenole mogą również łagodzić zaparcia i obniżać poziom cholesterolu. Możesz nawet znaleźć zieloną herbatę Gunpowder w wachlarzach, która ma wiele korzyści zdrowotnych.

https://cupandyou.pl/